Zlaté ruky

Autor: Jozef Macuško | 6.6.2012 o 10:15 | (upravené 6.6.2012 o 10:50) Karma článku: 5,57 | Prečítané:  317x

"Túto knihu venujem svojej matke Sonyi Carsonovej, ktorá má mimoriadnu zásluhu na tom, že ja aj môj brat sme mali v živote rovnaké šance ako iní ľudia"

Ben Carson, Cecil Murphey - Zlaté rukyBen Carson, Cecil Murphey - Zlaté ruky

Životné putovanie renomovaného lekára Bena Carsona, ktorého život bol neľahký. Narodil sa v černošskom gete a ako to už chodí, práve v takýchto končinách je kriminalita strašne vysoká. Ben v škole nijako nevynikal, väčšinou často rozmýšľal, čo z neho bude keď vyrastie. V detstve mu strašne chýbal otec. Pre svoje výsledky vystriedal viacero škôl, až sa nakoniec dostal tam kde chcel. Ani tam veľmi nevynikal. No prekvapenie na seba nenechalo dlho čakať. S podporou svojej matky, ktorá sa o neho aj jeho brata starala, Ben doštudoval. Cítil, že vyhral, keď sa ocitol ako jeden z mála černochov tak vysoko. Časom prišla aj prvá láska Candy. Potom Ben putoval po Austrálii a priučoval sa vyštudovanému remeslu. Ben bol skromný a čo je hlavné, veľmi vytrvalý. Trávil kopu času nad prípravami nad všelijakými operáciami a pozorovaniami. Keď sa vrátil späť do Ameriky, jeho lekárske praktiky si zaslúžili veľký obdiv. Stal sa z neho uznávaný neurochirurg. To bola v jeho živote výhra. Jeho odhodlanie na náročné operácie predčilo aj skúsenejších kolegov.

Ben Carson sa preslávil v roku 1987 keď ako prvý v histórii medicíny, aj so svojim týmom, oddelil siamské dvojčatá, ktoré boli spojené hlavami. Táto operácia bola unikát a upútala celý svet.

Dnes MUDr. Ben Carson pôsobí v Univerzitnej nemocnici Johna Hopkinsa v americkom Baltimore. Prácu s deťmi neopustil, o tom svedčí aj fakt, že je primárom detskej neurochirurgie.

Pozn. Na záver by som vám chcel túto knihu odporúčiť, pretože aj keď vás nezaujíma prostredie nemocnice, určite vás zaújme spôsob, akým sa Ben Carson, z vopred odpísaného chlapca, stal niekym, kto ovplyvnil celý svet.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?